Müzikonair Rap Yıldızlarının Şarkılarının Remix’inde Dava Krizi! | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Rap Yıldızlarının Şarkılarının Remix’inde Dava Krizi!

Müzik yapımcısı ve eski rapçi Ender Çabuker, ünlü rapçi Server Uraz’a dava açtı.

İkilinin sosyal medya paylaşımlarıyla anlaşılan anlaşmazlık, ünlü rapçinin kendi klibinde rol almaması üzerine çıktı.

2014’te Pit10 (Server Uraz), Ais (Ezhel), Kamufle, Sansar Salvo, Patron, Anıl Piyancı, Beta ve Allame birlikte “Limit Yok” adlı şarkıyı seslendirmiş ve şarkı, kendi döneminde çok sevilmişti. Şarkının yayınlanmasını sağlayan müzik yapımcısı Ender Çabuker, yıllar sonra çalışmayı bir remix versiyonu ile tekrar piyasaya sürmek istedi ancak Server Uraz klipte rol almak istemediğini açıkladı.

İşte Şarkının Klipsiz Versiyonu:

“3 DAVA AÇTIM”

Uraz’a 3 dava açtığını belirten Çabuker, “Aramızda hukuki davalar sürüyor olabilir. Fakat ‘müzik’ öncelikli gelir. Eğer Server isterse Limit Yok’un (kendi verse’ü) eksik yerinde oynayabilir, kurguya ekleriz. Ticari kaygım yok, klibin bu hali de fazlasıyla yeterli. Veya monetization kapatılır vs.” diyerek açıklama yaptı.

SERVER URAZ’DAN AÇIKLAMA GELDİ 

Öte yandan Uraz ise konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada şarkının tekrar remix versiyonun çıkarılmasıyla ilgili sanatçılara herhangi bilgi verilmediğini açıkladı. Ünlü rapçi, kendisini şu sözlerle ifade etti:

“7 sene önce yapılmış bir şarkıyı remix’leyip yeniden sunmak hukuksal olarak o dönem bağlı olunan şirketin doğal bir hakkı olmasının yanı sıra, konuyla alakalı ben dahil şarkıdaki arkadaşlarımın hiçbirine herhangi bir bilgi verilmemiştir. Merak edenlere duyurulur”

ŞARKI 13 MART’TA YAYINLANACAK

Şarkının 13 Mart’ta yayınlanacağını duyuran Çabuker’in klipten paylaştığı teaser’da Pit10’un (Server Uraz’ın) yer alması ise dikkatlerden kaçmadı. Davanın nasıl sonuçlanacağı ise hem müzik hem de rap dünyası tarafından merakla bekleniyor.

author avatar
haberalani
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)