Müzikonair POPSAV Paketi Açılıyor! Bağışlar Sahne Emekçilerine Dağıtılacak | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

POPSAV Paketi Açılıyor! Bağışlar Sahne Emekçilerine Dağıtılacak

Pandemi sebebiyle zor günler geçiren müzik emekçilerine destek olmak adına online konser düzenleyen POPSAV ( Popüler Müzik Sanat Vakfı) online müzik festivalinde toplanan geliri dağıtmaya başladı.

POPSAV Yönetim Kurulu Üyesi Ömür Gedik Hürriyet’teki bugünkü ‘POPSAV Paketini Açıyoruz’ başlıklı köşe yazısında yardımların Eylül ayı ortasından itibaren gönderilmeye başlanacağını duyurdu.

Ömür Gedik, COVID-19 salgını sebebiyle iş ve gelir kaybına uğrayan sahne emekçilerinin yoğun talebi ile karşılaştıklarını açıkladı.

İşte Ömür Gedik’in köşe yazısının ilgili kısmı;

POPSAV olarak geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda YouTube Türkiye işbirliğiyle YouTube #evdekal ve NetD kanallarında canlı yayınlanan 1. POPSAV Online Müzik Festivali’ni düzenlemiştik.

P&G ve Denizbank’ın sponsorluğunda ve 80 sanatçının katılımıyla gerçekleşen festivalden elde ettiğimiz geliri dağıtma zamanı geldi.
Covid-19 salgını nedeniyle iş ve gelir kaybına uğrayan sahne emekçilerinden gelen yoğun talep sonrası uzun bir eleme süreci yaşadığımızı söylemem gerek.
Müzisyen, dansçı ve sahne organizasyon işlerinde görev alan arkadaşlar arasından en zor durumda olan 500 kişiyi belirledik.
Eylül ayı ortasından itibaren yardımlar kendilerine gönderilmeye başlanacak.
Korona salgını böyle devam ederse müzik endüstrisinin daha çok desteğe ihtiyacı olacak gibi duruyor.
POPSAV olarak yeni yardım paketleri için projeler üretmeye devam ediyoruz.
Bunları da POPSAV sosyal medya hesaplarından paylaşıyor olacağız.
Projelerimizin gerçekleşmesine yardım eden, yanımızda olan tüm sanatçı dostlarımıza başkanımız Metin Özülkü ve yönetim kurulumuz adına teşekkürler.

Kaynak: Hürriyet | Ömür Gedik

author avatar
Turuncu Sayfa
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)