Müzikonair Murat Meriç: İlhan İrem Küpe Taktığı İçin Eurovision’a Götürülmedi | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Murat Meriç: İlhan İrem Küpe Taktığı İçin Eurovision’a Götürülmedi

İlhan İrem, geçtiğimiz gün Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen törende son yolculuğuna uğurlandı. Törene katılan Murat Meriç, İlhan İrem'in geçmişte yaşadıkları hakkında konuştu. 

İlhan İrem, geçtiğimiz gün Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törende son yolculuğuna uğurlandı. Törene katılan Murat Meriç, İlhan İrem’in geçmişte yaşadıkları hakkında konuştu.

Müzik yazarı ve eleştirmen Murat Meriç, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “İlhan İrem er bir insandı. “Blues for Molla” yasaklandığında, öncesinde küpe taktığı için TRT’ye çıkartılmadığında, küpe taktığı için sözlerini yazdığı şarkı Eurovision’da Türkiye’yi temsil ederken ve o götürülmediğinde hiçbir şekilde o dik duruşundan taviz vermedi. ”

İrem’in hem çevre hem de barış hareketinde hep en önde olduğunu belirten Meriç, “Onun en sevdiğimiz tarafı bu galiba. Hiç kimsenin ortalıkta olmadığı zamanlarda bile o hep ortalıktaydı. Şarkılarıyla mücadelemize ve hayatımıza destek verdi. Hepimizi birleştiren bir orkestra şefiydi”

author avatar
Yasemin Altun
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)