Müzikonair MSG Harekete Geçti! İptal Edilen Konser ve Festivaller Yargıya Taşınıyor | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

MSG Harekete Geçti! İptal Edilen Konser ve Festivaller Yargıya Taşınıyor

Musiki Eseri Sahipleri Grubu (MSG) Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Göçer, iptal edilen konserler ve festivalleri yargıya taşıyacaklarını açıkladı. Ünlü müzisyen, "Telif zararımızı tazmin edici davalar açacağız" dedi.

Musiki Eseri Sahipleri Grubu (MSG) Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Göçer, iptal edilen konserler ve festivalleri yargıya taşıyacaklarını açıkladı. Ünlü müzisyen, “Telif zararımızı tazmin edici davalar açacağız” dedi.

Son olarak Aleyna Tilki’nin Çorum Osmancık’ta gerçekleşmesi planlanan konseri, ünlü şarkıcının LGBTİ+ konusundaki görüşleri nedeniyle iptal edilmişti. Bu gelişmelerin ardından MSG Başkanı Ferhat Göçer, iptal edilen konser ve festivaller konusunu yargıya taşıyacaklarını belirtti.

Türkiye’de Son 4 Ayda 14 Konser Ve Festival İptal Edildi

‘Zararımızı Tazmin Edici Davalar Açacağız!’

Yakın zamanda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise iptal edilen konser ve festivaller için “Eğer haksız bir uygulama olduğu düşünülüyorsa, hukuk yoluyla karar düzeltme talep edilebilir” demişti.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre MSG’nin Yönetim Kurulu Başkanı, Ferhat Göçer, “Bütün bu festivallerde eserler kullanılıyor, bunlar bizim üyelerimizin eserleri ve biz bunlardan telif alıyoruz. Dolayısıyla bu iptallerin tamamı mali, maddi olarak bizim bütün üyelerimizin telif alamamasına sebep oluyor ve maddi olarak bizi etkiliyor. Biz bunlara ilişkin olarak tamamen bunu iptal edenlere karşı zararımızı tazmin edici davalar açacağız. Eser sahibinin, yorumcunun, organizatörün, o organizasyonun, festivalin bütün emekçilerin hepsinin ciddi maddi ve hak kayıpları var burada, bunların yani eser sahiplerinin haklarının takipçisi olacağız. İptal ediliyor ise ilgili makamın bu zararı karşılaması lazım. Biz bu iptallerin tazminat davalarının takipçisi olacağız” dedi.

author avatar
Turuncu Sayfa
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)