Müzikonair Michael Kuyucu’dan Spotify Çalma Listelerine Sert Eleştiri | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Michael Kuyucu’dan Spotify Çalma Listelerine Sert Eleştiri

Akademisyen ve müzik eleştirmeni Michael Kuyucu, Spotify'ın editörler tarafından oluşturulan çalma listesine tepki gösterdi.

Akademisyen ve müzik eleştirmeni Michael Kuyucu, Spotify’ın editörler tarafından oluşturulan çalma listesine tepki gösterdi. Kuyucu, ”Türkçe 80’ler” isimli çalma listesindeki bazı şarkıların 70’li yıllara bazı şarkıların ise 2000’lere ait olduğunu söyledi. Spotify’a ve editörlere tepki gösteren Michael Kuyucu, ”Spotify’ın önerdiği listenin ilk 6 şarkısında iki tane yetmişlerden, bir tane de iki binlerden şarkı var. 6’da 3 hata. Çoluk çocuğu mu editör olarak çalıştırıyorsunuz? Siz en iyi müzikolog ve editörlerle çalışmalısınız değil mi?” açıklamasını yaptı.

Spotify’ın editörler tarafından oluşturulmuş bazı çalma listeleri objektif olmadığı gerekçesiyle daha önce eleştirilmişti. Özellikle rap müzik listelerinde ayrımcılık yapıldığı ve bile bile bazı isimlerin öne çıkarıldığına dair güçlü iddialar gündeme gelmişti.

author avatar
Turuncu Sayfa
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)