Müzikonair MFÖ’nün İptal Edilen Konseri Tartışılmaya Devam Ediyor! Müzik Materyalleştiriliyor Mu? | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

MFÖ’nün İptal Edilen Konseri Tartışılmaya Devam Ediyor! Müzik Materyalleştiriliyor Mu?

MFÖ’nün iptal edilen Bodrum konserine dair tartışmalar devam ediyor. Bilet satılmadığı için iptal edildiği öne sürülen konsere ilişkin açıklamaların ardından yeni bir tartışma konusu başladı.

MFÖ’nün Bodrum konserinin iptal edilmesinin nedeni olarak hiç bilet satılamaması öne sürülmüştü. Ancak MFÖ çıkan haberleri yalanlamış ve iptal gerekçesinin finansal nedenlerden kaynaklandığına dair açıklama yapmıştı.

Bir açıklama da konser organizasyonunu düzenleyen Kerki Solfej Organizasyon’dan yapıldı. Şirket, bilet satışından 51 bin TL gelir elde edildiğini, MFÖ’nün 70 bin TL talep etmesi üzerine konserin gerçekleşmediğini açıkladı.

Kerki Solfej’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

‘ 27 Ağustos akşamı yapılması planlanan MFÖ Bodrum Antik Tiyatro Konseri için satılan resmi bilet 401 adet, etkinliğin resmi bilet geliri 51 bin Türk lirasıdır.

Bu sayı grup üyeleri ve menajerleri ile paylaşılarak teknik, konaklama, ulaşım ve sair giderler tarafımıza ait olacak şekilde konserin tüm bilet satış gelirlerini kendilerine bırakarak organizasyonu gerçekleştirme talebimiz olmuştur. Ancak grubun sahneye çıkmak için 70 bin TL talep etmesi neticesinde firmamız ve grup arasında mevcut durum münazara edilmiş, bu görüşmeler sonunda alınan ortak kararla konserin iptali kararlaştırılmıştır.”

Pandemi sebebiyle zor günler geçiren şu günlerde birçok müzisyen ve sanatçının konser kaşesinin oldukça altında ücretlere sahne aldığı biliniyor. MFÖ’nün konser cirosundan daha fazla ücret talep etmesi ise bir başka tartışma konusunu başlattı.

‘Müziği Materyalleştiren Hareketler’

MFÖ’nün sahneye çıkmak için 70 bin TL talep etmesi bazı müzik eleştirmenleri tarafından eleştirilere sebep oldu. Müzik yazarı Michael Kuyucu, ”Konserin brüt cirosu 51 bin TL. Bunlar 70 bin isteyip konsere çıkmıyor. Hiç hoş bir davranış değil. Müziği materyalleştiren hareketler bunlar” dedi.

 

author avatar
Turuncu Sayfa
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)