Müzikonair Lider Şahin: Hayalim Gerçek Oldu! | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Lider Şahin: Hayalim Gerçek Oldu!

Son olarak babası Selami Şahin ile düet projesi Rezil Rüsva'yı yayımlayan Lider Şahin Radyo Alaturka'da Beyza Koç'un sorularını yanıtladı.

Lider Şahin sözü ve müziği kendisine ait olan ‘Rezil Rüsva’  isimli dördüncü projesini babası Selami Şahin’in sürpriz düeti eşliğinde geçtiğimiz haftalarda müzikseverlerin beğenisine sundu.

Türk Sanat Müziği ve Radyo Alaturka’nın kendisi içinde kıymetli olduğunu ifade eden Lider Şahin, Beyza Koç’un sorularını yanıtladı. Yaptığı son çalışması Rezil Rüsva’yı babası Selami Şahin’e dinlettikten sonra düet teklifi sunduğunu söyleyen Lider Şahin babasının onayı ve takdiri ile düet yaptıklarını ifade ediyor.

‘Selami Şahin benim için bir şans… Beste yapmayı ondan öğrendim, feyz aldım’ diyen Lider Şahin,  yeni şarkısı Rezil Rüsva’yı Selami Şahin’in ‘Senin Olmaya Geldim’ ve ‘Tanrım’ şarkılarına saygı duruşu olarak gördüğünü söyledi. Şahin, son single çalışması Rezil Rüsva’yı 80’li ve 90’lı yılların alaturka şarkılarına benzetti.

Müziğe küçük yaşlarda başlayan Lider Şahin, okul hayatı boyunca da sahneye çıktığını ifade etti.

İsmini Zeki Müren’in koyduğunu söyleyen Şahin, ”1985 yılında Babam Zeki Paşayı (Zeki Müren) aramış. ‘Bir oğlum oldu ismi ne olsun?’ diye sormuş,  Zeki Müren de ‘Lider koy. Lider bir oğlun olsun” demiş” sözlerini kullandı.

Lider Müzik’ten çıkan Zeki Müren albümünü görünce çok mutlu olduğunu ifade eden Lider Şahin,  Beyza Koç’un ‘Babanın en çok sevdiğin eseri nedir?’ sorusuna, ”Sen Sevdalı Ben Belalı” cevabını verdi. Ünlü şarkıcı Radyo Alaturka’da şarkıyı canlı olarak söyledi.

author avatar
Turuncu Sayfa
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)