Müzikonair K-Pop Grubu Twice ve BTS’ten Deprem Bölgesine Bağış | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

K-Pop Grubu Twice ve BTS’ten Deprem Bölgesine Bağış

Ünlü K-pop grubu BTS ve Twice Kahramanmaraş merkezli yaşanan yıkıcı depremlerin ardından bölgedeki afetzedeler için bağışta bulundu.

Güney Kore’nin ünlü K-pop gruplarından BTS, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için UNICEF Kore Komitesi’ne 1 milyon 500 bin TL, Hope Bridge Kore Afet Yardım Derneği’ne de 1 milyon 500 bin TL bağışta bulundu. TWICE grubu ise Save the Children’a (Çocukları Kurtarın Vakfı) 3 milyon TL bağışladı.

BTS‘in üyesi Jimin ve J-Hope, iki ülkedeki çocuklara yönelik acil yardım kampanyasında kullanılmak üzere UNICEF Kore Komitesine 100 milyon won (1 milyon 500 bin TL) bağışta bulundu. Komiteden yapılan açıklamada, bağışların özellikle depremden etkilenen çocukların beslenmesi, içme suyu, hijyeni ve korunması için kullanılacağı ifade edildi.

Ünlü müzik grubu BTS ayrıca Hope Bridge Kore Afet Yardım Derneği’ne de 100 milyon won (1 milyon 500 bin TL) bağışladı. Paranın tıbbi malzeme, yiyecek ve giyecek gibi yardım malzemelerinin yanı sıra afetin vurduğu bölgelerin yeniden inşası için kullanılacağı belirtildi.

Twice Grubundan 3 Milyon

Save the Children (Çocukları Kurtarın Vakfı) tarafından yapılan açıklamada ise K-pop grubu TWICE’ın 200 milyon won (3 milyon TL)  bağışladığı duyuruldu. Gruptan yapılan açıklamada, “Felaketten zarar gören herkese başsağlığı diliyor, hayatta kalan çocuklar ve ailelerinin günlük rutinlerine dönebilmelerini içtenlikle diliyoruz” denildi.

author avatar
Turuncu Sayfa
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)