Müzikonair İki Gözüm Ahmet Filminin Yönetmeni İsyan Etti: Neden Filme Sahip Çıkılmıyor? | Müzikonair
GündemSosyal

İki Gözüm Ahmet Filminin Yönetmeni İsyan Etti: Neden Filme Sahip Çıkılmıyor?

Ahmet Kaya'nın yaşam öyküsüne odaklanan 'İki Gözüm Ahmet' filmi gişede beklentiyi karşılamayınca filmin yönetmeni isyan etti.

27 Ağustos’ta vizyona giren filmle ilgili yönetmen Gani Rüzgar Şavata, ”Neden sahip çıkılmıyor? Eğer para için arkadaşlarımızla bu filmi yapsaydık, bugün bu hastalık döneminde vizyona girmezdik. Bu filmi para için yapmadık” dedi.

Ahmet Kaya’nın hayatından kesitlerin anlatıldığı ‘İki Gözüm Ahmet’ filmi, Gülten Kaya’nın X Yapım’a açtığı davaları kaybetmesinin ardından 27 Ağustos’ta vizyona girdi.

”İsyanlardayım!”

Diyarbakır’da özel bir gösterim düzenleyen yönetmen Gani Rüzgar Şavata, açılan davalar için, Ahmet Kaya’nın ailesinin sadece Gülten Kaya’dan ibaret olmadığını belirterek, şunları söyledi:

“İki senedir Ahmet Kaya niye vizyona giremedi? Dün pandemi yoktu, neden engel olundu? Bir günde gökten vahiy mi geldi? Mahkeme neden Ahmet Kaya’yı durdurdu? Peki, asıl Ahmet Kaya’yı durduranlar kimlerdi? Bana hep soruyorlar, Gülten Kaya sizleri mahkemeye verdi de mahkeme durdurdu. Hayır, Gülten Kaya filmi durdurmadı, başka güçler durdurdu. Bazı gizli kalmış sorular var, Gülten Kaya karşı. Ahmet Kaya’nın ailesi yalnız Gülten Kaya’dan mı ibaret? Ahmet Kaya’nın ailesi sizlersiniz. Ahmet Kaya’nın ailesi, Ahmet Kaya’nın dilini bilenlerdir. Ahmet Kaya’nın doğduğu bir anne vardır, babası vardır, 3 tane bacısı vardır, abisi vardır, ilk eşi Emine Kaya ve ilk eşinden Çiğdem Kaya vardır. Abisi Mustafa Kaya bizimle beraber filmde oynuyor. Emine Kaya’nın ve Çiğdem Kaya’nın bir gün sesini duydunuz mu? Gülten Kaya daha şurada 11 sene evli kalmış, 5 sene bile beraber yaşamamışlar.

Sanki Ahmet Kaya’yı Gülten Kaya dünyaya getirdi, sanki onunla sanatçı oldu. Ahmet Kaya 44 yaşında vefat etti, Ahmet Kaya’nın 33 senesi nerede? Bunu anlatmaya çalıştık ama anlatamadık, anlattıramadık. Ben bugün isyandayım, benim isyanım halkımın bizi anlayamamasıdır. Bu film vizyondadır, 265 AVM’de  700’e yakın salonda oynamaktadır. Ama bugün gelinen nokta, 50 bin Avrupa’da, 50 bin de Türkiye’de izlenmiştir. Neden sahip çıkılmıyor? Eğer para için arkadaşlarımızla bu filmi yapsaydık, bugün bu hastalık döneminde vizyona girmezdik. Bu filmi para için yapmadık”

AHMET KAYANIN ESI GULTEN KAYANIN X YAPIMA ACTIGI DAVALARI KAYBETMESININ ARDINDAN 27 AGUSTOSTA VIZYONA GIREN IKI GOZUM AHMET FILMININ IZLENME ORANI FILMIN YONETMENI GANI RUZGAR SAVATAYI ISYAN ETTIRDI FILMIN TURKIYE VE AVRUPADA SU ANA KADAR TOPLAMDA SADECE 100 BIN IZLENDIGINI AKTARARAK ISYAN ETTIGINI SOYLEYEN SAVATA FILME SAHIP CIKILMASI CAGRISINDA BULUNDU FOTO DIYARBAKIR DHA

author avatar
Turuncu Sayfa
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)