Müzikonair Gazeteci Esin Övet Estetik Mağduru Oldu! | Müzikonair
GündemSosyal

Gazeteci Esin Övet Estetik Mağduru Oldu!

Ünlü gazeteci Esin Övet, estetik operasyon geçirdiği sırada yaşadığı korkunç bir olayla hayatının altüst olduğunu anlattı.

Ünlü gazeteci Esin Övet, estetik operasyon geçirdiği sırada yaşadığı korkunç bir olayla hayatının altüst olduğunu anlattı. Göz kapağı ameliyatında sağ gözünde görme kaybı yaşayan Övet, sol gözünü ise tamamen kaybetti. İddiaya göre, Esin Övet, büyük bir ihmalin kurbanı oldu. 7 ay önce kaş kaldırma ve göz kapağı operasyonları geçiren Övet, ameliyatın ardından iki gün hastanede kaldığını, ancak hastaneden çıktıktan sonra ağır bir acıyla karşılaştığını ifade etti. Övet, “Çıktım iki gözüm de yanıyor. Cayır cayır yanıyor. Sol gözüm zaten hiç görmüyor. Sağ gözümde cam var diyorum gözümün içinde cam var” şeklinde konuştu.

Durumu daha da kötüleşen Esin Övet, bir süre sonra her iki gözünün de görme yetisini kaybettiğini belirtti. Gözlük ve şapka takarak televizyon izlemeye çalıştığını dile getirdi. Tedavi sürecinde zorlu bir dönemden geçen Övet, “Operasyondan sonra iki gözüm de görmemeyi başladı. Doktorların raporunda, kimyasal madde kaçtığı ve ameliyat sırasında sol gözümün açık kaldığı için görme kaybı yaşadığım belirtiliyor. Sağ gözümde yüzde 70-80 oranında görme geri geldi. Ancak sol gözüm hala görmüyor. Kornea nakli gerekiyor, ancak kökte bir sorun olduğu için bu mümkün değil ve kornea ameliyatında kör olma riski var” şeklinde konuştu.

Esin Övet, ameliyatı gerçekleştiren doktorun vicdanının rahat olduğunu söylemesi üzerine dayanamayarak hukuk mücadelesi başlatmaya karar verdi.

author avatar
Turuncu Sayfa
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)