Müzikonair Ferdi Tayfur’un Yeğeninden Çarpıcı Suçlamalar: Amcam Önümü Kesti | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Ferdi Tayfur’un Yeğeninden Çarpıcı Suçlamalar: Amcam Önümü Kesti

'Ben de Özledim' şarkısının kendisine ait olduğunu öne süren Aydoğan Tayfur, Uçankuş TV'de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Aydoğan Tayfur, amcası Ferdi Tayfur’un bestelerine sahip çıktığını iddia etti. ‘Ben de Özledim’ şarkısının kendisine ait olduğunu öne süren Aydoğan Tayfur, Uçankuş TV’de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Benim Önümü Kesti

Ferdi Tayfur’un kendisi gibi sanatçı olan yeğeni Aydoğan Tayfur, Ferdi Tayfur’un önünü kestiğini ve kendi firmasından albüm çıkarmasına izin vermediğini kaydetti. Aydoğan Tayfur şöyle konuştu;

”Önümüzdeki insan meşhur olmuş yıllarca emeklerini vermiş. Benim önümü kesti. Onu dinleyiciler bile hissediyor. Albüm çıkardıktan sonra promosyon aşaması başlar ya mesela x bir televizyonla röportaj yaptık. Kendisinden cevap almaya gidiyorlar. Orada da çekim yapıyorlar. Geri dönerken gazetecilere  veya yayın müdürüne telefon ediyor. Kıramıyorlar ve yayınlamıyorlar. Birtakım haksızlıklar oluyor işte. Albüm yaptıktan sonra albümümü tanıtmasını istedim. Albüme başladığımda onun firmasından çıkartmak istedim. Hiçbir şekilde kendi firmasından çıkartmadı. Keşke birlikte çalışma olanağımız olsaydı.”

Aydoğan Tayfur, Ferdi Tayfur’un kendisine ”Bana Her şeyi ol her şeyi yap ama müzikle karşıma çıkma. Seni ezer geçerim” dediğini ve kırılma noktasının bu cümle olduğunu ekledi.

Aydoğan Tayfur kimdir?

Aydoğan Tayfur, amcası Ferdi Tayfur gibi Adana’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamlayan Aydoğan Tayfur, müzik hayatına çok küçük yaşlarda başlamıştır.

İlk sahne denemesini henüz 7 yaşındayken dayısının düğününde gerçekleştiren Aydoğan Tayfur, misafirler tarafından beğenilmiş ve bu deneyiminden itibaren kendisini müziğe vermiştir.

Çocukluk yıllarında saz çalmaya çok hevesli olan aydoğan tayfur daha o yıllarında hiçbir şekilde kurs yada ders almadan, ezberinde olan şarkıların yardımıyla bağlama çalmayı kendi kendine çözmüş; yine ilk bestesini de o yıllarda yapmıştır.

Albümlerinden bazıları; Kınalı Kuzum, Tövbe / Kara Gözlüm, Çeker Giderim, Yakarlar, O Şimdi Nerede, Kim Derdi ki şeklindedir.

 

author avatar
Turuncu Sayfa
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)