Müzikonair Duygu Kurtez ve Doğancan Özadlı’ya Ter Döktürdüler | Müzikonair
RadyoUlusal

Duygu Kurtez ve Doğancan Özadlı’ya Ter Döktürdüler

Söyleşi Harran Üniversitesi Eyyübiye Kampüsü’nde bulunan Veterinerlik Fakültesi Konferans salonunda çok sayıda öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi. Söyleşide öğrenciler Doğancan Özadlı ve Duygu Kurtez’e sordukları sorularla ter döktürdü.

EKMEK ASLANIN AĞZINDA DEĞİL MİDESİNDE

Ünlü Radyo Programcısı Duygu Kurtez, bir öğrenci tarafından sorulan ‘’Beni de işe alır mısınız?’’ sorusuna , ‘’ Artık ekmek aslanın ağzında değil midesindedir. Keşke elimde olsaydı da sizi işe alabilseydim” sözleriyle yanıt verdi.

İşe girişlerin eskiye oranla daha da zorlaştığını aktaran Kurtez “Yani artık öyle kolay değil işe girmek. Ya bir dayınız olacak ya da bir amcanız olacak iyi bir yerlerde. Ya da kendi bilgi ve becerilerini sürekli bir yere göndereceksin. Çalışacaksın, farkındalık yaratacaksın. Yoksa işe giremezsin. Burada oturarak bir işe yerleşemezsin” dedi.

EVLİLİK SORUSU SALONDA GÜLÜŞMELERE NEDEN OLDU

Öğrenciler tarafından Doğancan Özadlı’ya yönetilen ‘’Evlenmeyi Düşünüyor musunuz?’’ sorusu salonda gülüşmelere neden olurken Özadlı soruya “’Yeri mi burası? Burada konuşulur mu bu ?’’ diyerek tepki gösterdi.

Radyocuları sıkıştıran sorular ardı ardına gelmeye devam etti. Bir başka öğrencinin ‘’Ne kadar kazanıyorsunuz’’ şeklindeki soruya cevap veren Doğancan Özadlı “Yetenekle alakalı yaptığın iş ile alakalı. Yani kendini doğru bir şekilde ifade edebiliyorsan ve kendini iyi hissettirmiş kurumda çalışıyorsan, zaten insanların dinleme oranları bunu belirliyor. Yani bu senin ne kadar iyi yayın yapmanla alakalı. Mesela sıradan bir yayın yapıyorsan ortalama bir maaşla, yani 2000 civarı diyelim. Ama sen böyle sorular alıyorsan, reklamlar alıyorsan ve insanlar seni seviyorsa, o maaşın yukarı doğru çıkıyor” dedi.

DOĞANCAN ÖZADLI’DAN SİTEM!

Gençlerin önünün açılması gerektiğini ve yıllardır aynı koltukta yayıncılık yapanların artık yerini gençlere bırakması gerektiğini belirten radyocu Doğancan Özadlı şöyle devam etti ;‘’Gençlerin kendilerinin geliştirmesi için en fazla 10 tane radyo vardır İstanbul merkezli. Bunların dışında kendini gösterebileceğin illa yerel radyolar vardır bu büyük tecrübe olabilir. Ancak daha büyük çaplı bir şey yapmak istiyorsanız, bu ulusal radyolar içerisindeki insanların, bu mesleği yapmak isteyenlere biraz fırsat vermesi gerekiyor. Bakın mesela birçok radyo kanalında, 20 seneden daha fazla zamandır bu işin içinde olan ve o koltuktan kalkmayan, kendini güncelleyememiş, 90’lı yıllardaki iğrenç esprileri yapan adamlar mesela sırf isim diye devam edebiliyor yayın hayatına. Ama işte gençlerin önünün açılması gerekiyor. Çünkü bu bölüm çok mezun veriyor ve girebilecekleri çok fazla radyo yok”.

BALIKLIGÖL’E HAYRAN KALDILAR

Şanlıurfa’yı özellikle de Balıklıgöl’ü çok beğendiklerini belirten ve radyocu olmak isteyenlere izleyecekleri yolu söyleyen Duygu Kurtez ;’’Harran üniversitesinden ve Şanlıurfa’yı görmekten çok keyif aldık. Özellikle balıklıgöl şahaneydi. Görmeden gitsem çok üzülürdüm. Söyleşi boyunca çok keyif aldık. Bizim için çok güzel oldu. Bu işi yapmak istiyorsanız öncelikle çok istemeniz lazım ve eğer yeteneğinizin olduğunu düşünüyorsanız, ben bu işi yaparım diyorsanız, mutlaka kendinizi hemen geliştirmeye başlayın. Radyocu olmak isteyenler ilk önce yazarak başlasınlar anonslarını yapsınlar. Ama gerçekten ilk önce istemek lazım . Çok istesinler ve peşinden koşsunlar” şeklinde konuştu.

Gelişmeleri MüzikOnair’dan takip edebilirsiniz!..

Haberin Videosu :

Kaynak : Sanliurfa.com

author avatar
MüzikOnair
Müzik Onair Genel Editörü // e-mail : [email protected] onair352013
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)