Müzikonair Dünyayı Sarsan Skandal İddia Sonrası Gözler Ünlü İsimlere Çevrildi! | Müzikonair
GündemSosyal

Dünyayı Sarsan Skandal İddia Sonrası Gözler Ünlü İsimlere Çevrildi!

Trendyol’un ABD’deki Wayfair benzeri iddialarla gündeme gelmesi sonrası akıllara reklam ve tanıtım anlaşması yapan ünlü isimler geldi. Öte yandan Haluk Levent konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

ABD’de de patlak veren çocuk ticareti skandalının sonrası Türkiye’de de e-ticaret sitesi Trendyol bazı iddialar ile gündeme geldi. Trendyol’da da bazı çocuk kıyafetlerinin fahiş fiyatlara satılması olayın arkasında ABD’de patlak veren Wayfair benzeri çocuk skandalı olduğu iddialarını gündeme getirdi.

Kullanıcıların tepkileri üzerine söz konusu ürün sayfalarını yayından kaldıran Trendyol, sosyal medyada da açıklama yaptı. Trendyol açıklamasında “Ürün fiyatları satıcılar tarafından belirlenmektedir” dedi.

Olay sonrası sosyal medyada birçok ünlü isimle reklam ve tanıtım konusunda anlaşma yapan e-ticaret sitesi hakkında bazı isimler akıllara geldi. Sosyal medya fenomenleri ve influencer ünlüleri ile reklam anlaşmaları yapan firma, birçok ünlü isim ile çalışıyor. Trendyol, müzik camiasında da şarkıcılar, müzisyenler, DJ’ler, yönetmenler, yapımcılar ve menajerler ile çeşitli reklam ve tanıtım anlaşmaları yapıyor.

Örneğin Trendyol’da satış yapan bir firma fahiş fiyat biçtiği halıya, çocuk beden tablosu koydu. Halı kategorisinde çocuk beden ölçülerinin çıkması akıllara soru işareti getirdi.

‘Böyle Bir Şey Varsa…’

Trendyol; Burcu Esmersoy, Duygu Özaslan, Berkcan Güven, Danla Bilic, Selin Ciğerci gibi isimler ile aktif olarak çalışıyor. Ancak ilk tepki Haluk Levent’ten geldi. Haluk Levent, ”Böyle bir şey olamaz dedim. Tanıyorum onları şaka mı bu dedim. Yine aynı fikirdeyim. Sitede onlardan habersiz numaralar dönüyorsa ortaya çıkar zaten” diye konuştu.

Haluk Levent öte yandan iddialara inanmadığını da belirtti. Levent, ”Böyle bir şey varsa yeryüzünün en büyük fırtınası kopar” dedi.

Reynmen ise konuyu anlatan çeşitli twitleri paylaşarak ‘İğrenç’ sözlerini kullandı.

Yıllar önce ünlü şarkıcı Hadise’nin reklam yüzü firma, Hadise ile mahkemelik olmuştu. Yıllar önce 500 bin euroluk reklam sözleşmesi imzalayan Hadise, reklam sözleşmesine aykırı davrandığı gerekçesiyle marka tarafından mahkemeye verilmişti. Gerekçe olarak Hadise’nin ablası Hülya Açıkgöz ve stilist kardeşi Derya Açıkgöz, Hadise’yi kullanarak rakip firmaların tanıtımında yer alması olarka gösterilmişti.

Trendyol ile ilgili iddialar sonrası gözler özellikle şirketle reklam ve benzeri anlaşmalara imza atan isimlere çevrildi.

Gelişmeleri Müzik Onair’dan takip edebilirsiniz…

Wayfair skandalı nedir?

”Wayfair üzerinden satılan ürünlere kayıp çocukların isminin verildiği ve bu ürünlerin değerinin onlarca kat üzerinde satıldığı söyleniyor. Örneğin; başka sitelerde 300 dolara satılan bir dolap Wayfair’de 10.899,99 dolar ücret ve Anabel 5 ismiyle listeleniyor. Bu ismin ABD’de 13 Mayıs’tan beri kayıp olan 14 yaşındaki Anabel Wilson ile ilgisi olduğu düşünülüyor…”

author avatar
Turuncu Sayfa
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)