Müzikonair Dünyanın En Büyük Platformu Türkiye’den Bir Tek Onu Seçti!.. | Müzikonair
RadyoUlusal

Dünyanın En Büyük Platformu Türkiye’den Bir Tek Onu Seçti!..

Dünya starlarını ve popüler şarkılarını seçerek resmi anlaşmalar yapan sonrada müziksevere o sanatçılarla karaoke yapma fırsatı sunan dünyanın en büyük karaoke mobil platformu Smule Türkiye, İlyas Yalçıntaş ve onun popüler şarkısı “İçimdeki Duman”ı seçti.

“İncir” adlı şarkı ile müzik dünyasına sağlam bir giriş yapan İlyas Yalçıntaş, konuk olduğu CRI TÜRK’teki Michael Kuyucu’nun programında Türk müzik endüstrisini gururlandıran ve global başarısını açıkladı.

İlyas Yalçıntaş, SMULE adlı mobil karaoke platformunun yöneticilerinin kendisi ile temasa geçerek Türkiye’den onun şarkılarını platformlarına eklemek istediklerini söyledi.

Smule ile resmi bir anlaşma yaparak yorumcunun popüler şarkısı “İçimdeki Duman”ın orijinal alt yapısını karaoke platformlarına ekleyerek müzikseverlere İlyas Yalçıntaş’la dijital düet yapma fırsatı sundu.

Şarkının yarısında İlyas Yalçıntaş “İçimdeki Duman”ı seslendirirken diğer yarısını karaoke platformu aracılığı ile müzik dinleyicileri seslendirerek İlyas Yalçıntaş ile sanal bir düet yapma şansı buluyor.

Bu düette ekranın bir yarısında İlyas Yalçıntaş diğer yarısında ise onunla düet yapan SMULE kullanıcısının görüntüsü gözüküyor.

Şu sıralarda “Gel be Gökyüzüm” adlı şarkısı Türk pop müziğinde başarısını bir kez daha tescilleyen İlyas Yalçıntaş’ın “İçindeki Duman” şarkısı Anne – Marie “Rockabye” ve Luis Fonsi’nin “Despacito” gibi dünyayı kasıp kavuran küresel hitlerle beraber aynı listede yer aldı.

Michael Kuyucu’ya bu mobil uygulamada yer alan “İçimdeki Duman” ı Endonezya- Japonya – Çin – İran – Irak – Almanya – Fransa – Azerbaycan gibi ülkelerden dünyanın dört bir yanından yüz binin üzerinde kişinin kullanarak İlyas Yalçıntaş’la sanal düet yaptığını söyleyen sanatçı, şarkının altı haftada 120 bin kez yayınlanıp karaoke olarak kullanıldığını açıkladı. Sosyal medyada reklamları 3 milyon kezden fazla görüntülenen İlyas Yalçıntaş böylece Türkiye’yi dünyanın en büyük karaoke mobil platformunda temsil eden ilk yorumcu oldu.

author avatar
Hilal Çağlar
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)