Müzikonair Coşkun Sabah Müziği İkiye Ayırdı: Görsellikle İşi Götürenler, Katıksız Sanatla İşi Götürenler… | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

Coşkun Sabah Müziği İkiye Ayırdı: Görsellikle İşi Götürenler, Katıksız Sanatla İşi Götürenler…

Tartışma yaratan çıkışlarıyla zaman zaman magazin gündeminde yer bulan müzisyen Coşkun Sabah, müzik camiasını ikiye ayıran sahne kıyafetlerini değerlendirdi.

Tartışma yaratan çıkışlarıyla zaman zaman magazin gündeminde yer bulan müzisyen Coşkun Sabah, müzik camiasını ikiye ayıran sahne kıyafetlerini değerlendirdi. Gülşen, Hande Yener ve Hadise başta olmak üzere özellikle pop şarkıcılarının dekolteli kıyafetleri tartışılmaya devam ederken Coşkun Sabah’tan da bir yorum geldi.

İzzet Yıldızhan’ın ‘Külotla sahne olmamalı’ sözlerinin aksine Coşkun Sabah, müziği ikiye ayırdı. Sabah, ”Bu dünya ikiye ayrılır, görsellikle işi götürenler ve katıksız sanatla işi götürenler” dedi.

İşte Coşkun Sabah’ın açıklaması;

Sanat dünyası iki türlü kendini gösterir. Birincisi sanatsal platform, katıksız müzik. Bir de şov dünyası. Bunun yanında görsellik de vardır. Örneğin Bülent Ortaçgil konserleri olur bu bir sanatsal tarafıdır müziğin. Orada şov ve görsellik yoktur. Katıksız müziktir. Bir de şov dünyası vardır burada dans ve görsellik vardır. İki taraf ayrıdır, karıştırmamak lazım. Kıyafet, şov dünyasının bir parçasıdır eleştiri yapılmaması lazım. Biz sanat yapıyoruz. Bizim dünyamızda kılık kıyafet mütevazidir. Bana gelenler katıksız müzik dinlemek için gelir. Bu dünya ikiye ayrılır, görsellikle işi götürenler ve katıksız sanatla işi götürenler. Onları hoş göreceğiz.

author avatar
Turuncu Sayfa
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)