Müzikonair Boykot Çağrısı Yapılınca Netflix Geri Adım Attı | Müzikonair
GündemVitrin

Boykot Çağrısı Yapılınca Netflix Geri Adım Attı

10 ilimizi etkileyen felaketin ardından yüzlerce şirket deprem seferberliği başlattı. Ancak; Netflix, Spotify, Disney Plus, Starbucks gibi büyük şirketlerin tepki çektikten sonra yardım kampanyaları yapmaya başlaması olay oldu. 

10 ilimizi etkileyen felaketin ardından yüzlerce şirket deprem seferberliği başlattı. Ancak; Netflix, Spotify, Disney Plus, Starbucks gibi büyük şirketler depremin üstünden 4 gün geçmesine rağmen sosyal medyada hiçbir paylaşım ve yardım kampanyası yayınlamadı. Bu durum üzerine vatandaşlar harekete geçti. Sosyal medyada şirketlere tepki gösterilerek yardım yapmaları için baskı kuruldu. Tepkiler işe yaradı. Şirketler, bugün teker teker paylaşım yaparak deprem bölgelerine yardım göndereceklerini duyurdu.

Netflix ve Disney Plus da bu kurumlar arasında yer aldı. Şirketler, on binlerce kişinin platformdan aboneliğini sonlandırmasının ardından deprem bölgeleri için yardım göndereceklerini açıkladı. Kullanıcılar boykot çağrısını yineleyerek, şirketlere sosyal medya üzerinden yorum yazarak geç kaldıkları yönünde eleştirilerde bulundu.

author avatar
Yasemin Altun
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)