Müzikonair Asil Gök Koronavirüs Mağduru Müzisyenler İçin Çağrı Yaptı | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Asil Gök Koronavirüs Mağduru Müzisyenler İçin Çağrı Yaptı

Koronavirüsün Türkiye’ye de girmesinin ardından müzik sektörü de olumsuz etkilenmiş ve çok sayıda konser iptal edilmişti.

İlgili Haberler:

Koronavirüs Müzik Dünyasına Da Bulaştı

İçişleri Bakanlığı Koronavirüs Sonrası Eğlence Mekanları İçin Harekete Geçti

Yaşanan bu olaya pek çok sanatçı tepki gösterirken ünlü şarkıcı Derya Uluğ’un sevgilisi Asil Gök ise MESAM ve MSG’ye çözüm bulması için çağrıda bulundu. Gök, Twitter’dan yaptığı çağrıda şu ifadelere yer verdi:

Bunun sisteminin nasıl olacağını bilmem ama MESAM, MSG vb. kuruluşların üye olmaları gerekmeksizin tüm müzisyenlerle bağlantı kurup yardım düşünmelidir.

Fakat besteci ve söz yazarları gelirlerini paylaşmak istemeyebilirler. Ama tam birlik olunması ve artık bu tür problemlerde de müzisyen olarak evine ekmek götüren insanların mağduriyetleri en aza indirgenebilir örnek;  Müzisyenler Sendikası MESAM ve MSG ile kendi yağında kavrulabilir”

Sistemi asla bilmiyorum. Fakat inanıyorum ki bu tür felaketlerde sanatçı müzisyen de biraz nefes alır.

author avatar
haberalani
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)