Müzikonair Ali Rıza Binboğa’dan Selda Bağcan’a: Mahsuni Şerif’in Türkülerini Onun Gibi Söyleyebiliyor Musunuz? | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

Ali Rıza Binboğa’dan Selda Bağcan’a: Mahsuni Şerif’in Türkülerini Onun Gibi Söyleyebiliyor Musunuz?

''Hiç kimse Zeki Müren, İbrahim Tatlıses ve Selda Bağcan gibi şarkı söyleyemez. Şarkılarımız tekrar yorumlanmamalı'' diyen Selda Bağcan'a Ali Rıza Binboğa'dan yanıt geldi.

Selda Bağcan, verdiği bir röportajda söylediği ”Türkiye’de Zeki Müren, İbrahim Tatlıses ve benim şarkıların tekrar söylenmemeli. Hiç kimse Zeki Müren gibi, İbrahim Tatlıses gibi, Selda Bağcan gibi şarkı söyleyemez. Söyledikleri zaman da aradaki büyük yorum farkı görülüyor. O yüzden bence tekrar yorumlanmamalı.” sözleriyle olay olmuştu.

İlgili haber için tıkla

Selda Bağcan’a yanıt Ali Rıza Binboğa’dan geldi. 2.Sayfa programına konuk olan Ali Rıza Binboğa, konuyla ilgili Selda Bağcan’a dikkat çeken sözler söyledi.

Binboğa, daha önce pek çok Mahsuni Şerif eseri yorumlayan Selda Bağcan’a ”Siz Aşık Mahsuni Şerif’in türkülerini onun gibi söyleyebiliyor musunuz?” dedi.

‘Selda Bağcan’a Tahammül Edemeyenler De Vardır’

Ali Rıza Binboğa şöyle konuştu;

Selda doğal yetenektir. Doğal yeteneği ile şarkısını söyler. Ben de çok severim kendisiyle çok Anadolu turnesi yaptım. Zeki Müren dilimizi en güzel kullanandır. İbrahim Tatlıses de doğal yetenektir. Ancak her yorum, her şarkı söyleyiş onu sevenler ya da sevmeyenler için geçerlidir. Selda Bağcan’a tahammül edemeyenler de vardır. Zeki Müren’e de tahammül edemeyenler vardır, İbrahim’e de. İddialı olmak sanatçının kendi hamurundadır.

Siz Mahsuni Şerif’in bütün türkülerini Mahsuni Şerif gibi onun ozanvari yaklaşımıyla söyleyebiliyor musunuz? Hayır. Söyleyemezsiniz. Kusura bakmayın bu hoş bir şey değil. Bütün yorumcu kardeşlerimin hepsinin kayda değer olduğunu kabul etmek zorundayız. Sen, seni seven adına güzel söyleyensin. ‘En büyük benim bir de bu büyük’ olmaz. Ben kendimi zaten bu terazinin içine koymayacağım.

author avatar
Turuncu Sayfa
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)